EREM OTHERKINÓW

FORUM WSZYSTKICH, KTÓRYCH CIAŁO FIZYCZNE NIE ODZWIERCIEDLA ICH PRAWDZIWEJ NATURY

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 08-09-10 12:38:06

Stair

Administrator

Punktów :   

Nasze wierzenia

W tym temacie chciałbym poruszyć kwestię wiary, według której żyjemy. Na przełamanie lodów ja rozpocznę.


Swego czasu, zanim zacząłem zgłębiać tajniki Wszechświata bardziej, niż mi na to pozwalało chrześcijaństwo, byłem zagorzałym katolikiem. Kiedy jednak poznałem całą sferę zdolności parapsychicznych, siłę oddziaływań magii i innych spraw, nie mogłem się temu wszystkiemu oprzeć. W końcu jednak doszedłem do wniosku, że odwrócę się od Boga, by się tym wszystkim zająć. Coś mnie instynktownie do tego ciągnęło z taką siłą, że potrafiłem odwrócić się dla tego od Boga, co było czystym absurdem ^^ zaznaczam, że nie był to jednak akt przejścia na ciemną stronę mocy i wpadnięcie w objęcia szatana.

Podczas praktyk zrozumiałem jednak, że wcale od Boga się nie odwróciłem, ale ja właśnie teraz coraz lepiej Go poznaję i jestem coraz mi bliżej Jego wibracjom. Rozpocząłem studia nauk hermetycznych i dowiedziałem się, że to nie ja zbłądziłem, ale zbłądziło chrześcijaństwo.

W tym czasie jednak obudziła się w moim życiu (pod wpływem mało istotnego dla tej sprawy bodźca) jeszcze jedna ważna rzecz: szacunek do przodków, a przez nich do natury. Zacząłem zgłębiać książki badaczy słowiańszczyzny i stworzyłem swoją wizję panteonu, którą rozpocząłem uznawać i widzieć w swoim życiu. Nauki hermetyczne dały mi natomiast podstawy, że politeizm nie jest żadną głupotą, ale najprawdziwszą prawdą.
Oczywiście mam tę świadomość, że to tylko pewna nasza wizja. Ta sama istota widziana oczami araba zaznajomionego z własną mitologią będzie wyglądać zupełnie inaczej. Nie było u mnie jednak tak, że miałem szablon i na jego podstawie zacząłem tworzyć sobie schemat Wszechświata, a odwrotnie: najpierw nakreśliłem schemat Wszechświata, potem dopiero każdej części przyporządkowałem byt.

O, się rozpisałem cóż, czekam na Wasze opowieści!

Offline

 

#2 27-11-13 00:35:53

Nerieelh

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Nasze wierzenia

Cześć
Niegdyś byłam katoliczką, mała dziewczynka, której wpajano wiedzę, schematy.
Teraz przejrzałam na oczy Wiem, że nad nami są stwórcy (politeizm). Staram się jakoś przełamać się i wierzyć, że może mi pomogą jakoś tu wytrwać

Offline

 

#3 09-03-14 15:50:04

 Una

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Nasze wierzenia

Byłam chrześcijanką ale bałam się że odwróce się od Boga ale zrozumiałam że coraz lepiej Go poznaje

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://lukaszsurma.pl/ umawianie wizyt przez internet - ww.moment.pl system ERP skandia polisa na życie